Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Erasmus
Autor Wiadomość
basiuunia Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 58
Reputacja: 0
Erasmus
Może ktoś z Was był na takim wyjeździe i studiował za granicą?? Jakie są Wasze wrażenia i odczucia?? I jak to wyglada z zaliczeniem potem roku?? Czy jesli mam potrzebną pulę punktów ECTS to czy wtedy gdy mi się jakieś przedmioty nie pokrywały to muszę je zaliczać?? Za wszelkie rady, pomysły, opinię dzięki, bo erasmus ciągle chodzi mi po głowieSmileSmile

[Obrazek: banner_fora.jpg]
03-03-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8
RE: Erasmus
Och...Erasmus przepiękna rzecz, nie zastanawiaj się nawet i wyjeżdżaj już dziś! Największa przygoda Twojego życia, doskonała okazja do poznania innej kultury, wielu młodych ludzi z całej Europy (i nie tylko) i do odpoczynku od tego co masz na co dzień.

Ja jestem w Canterbury, na University of Kent i muszę przyznać, że nie mogłem chyba trafić lepiej. Jedna z najbardziej międzynarodowych brytyjskich uczelni (mamy studentów z ponad 140 krajów świata!!!), niesamowity klimat na campusie i... całkiem słuszna dawka dobrej zabawy.

Jeśli chodzi o zaliczanie roku - wszystko zależy od regulacji na Twojej uczelni macierzystej/wydziale. Ja na ten przykład wyjeżdżając na moim trzecim roku (jednolite 5-letnie), musiałem zrobić przed wyjazdem (czytaj: w poprzednim roku) przedmioty prespecjalizacyjne, a w ciągu tego roku muszę zrobić po jednym przedmiocie z minimum programowego na semestr. Pozostałe oceny są konwertowane z uczelni Erasmusowej - 60 ECTS za rok.

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
04-03-2009 01:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: