Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dobry atlas
Autor Wiadomość
pawlowski Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 19
Reputacja: 0
dobry atlas
Witam, chcialbym kupic dosc dobry atlas geograficzny, w ktorym bedzie niemalze wszystko co jest przydatne do matury (rozsz) i do bardziej wnikliwej wiedzy geograf. Smile Czy istnieje taki ? Nie wiem Tongue (nie interseowalo mnie to do tej pory) bo korzystalem z atlasu wydawnictwa PPWK (gimnazjalny atlas geograficzny). Jak sie okazuje na takim "czyms" mozna sobie co najwyzej jesc obiad bo nic praktycznie tam nie ma, teraz przyszedl czas zeby to zmienic 8) . No i wlasnie mam do was pytanko: jaki atlas byscie polecali ???

Przejrzalem troche forum i wyszlo ze wydawnictwa Demart. Tylko teraz ktory ?? Gdyz maja ich kilka, bardzo obszernych i zapewne bardzo ciekawych.

Pomagajta Smile gdyz trzeba dobrze zainwestowac pieniadze 8)

Pozdrawiam, pawlowski
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2008 18:45 przez arrturro. Edit Reason: N/A)
29-11-2007 18:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21

Chętnie posłucham opinii. Demart podobno ma bardzo dobre atlasy. Mnie interesuje taki duży, obszerny. Niekoniecznie "liceum" itp. Co myślicie o tych:
http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,422349.html
http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,372106.html
http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,493286.html

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
29-11-2007 19:52
pawlowski Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 19

Ten wydaje sie być akurat jak na nasze potrzeby Smile

http://merlin.pl/frontend/browse/product/1,493286.html

i chyba go kupie wink

co inni sadza ?

Pozdrawiam, pawlowski
30-11-2007 11:28
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21

Mi ten też najbardziej się podoba. Tylko chciałabym zobaczyć go najpierw w realu, co jak co nie lubię kupować na ślepo.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
30-11-2007 12:49
charlie Offline
Wielki Szogun

Ilość postów: 454

Jeśli chodzi o Polskę i zagadnienia społeko dobry jest zwyczajny demartowski Atlas geograficzny - liceum. Świat. Polska. Jeśli chcemy świat to trudno powiedzieć. Nie znam w/w pozycji. Sam korzystam z Atlasu świata wyd. Beata Piętka. Warto zbierać różnorakie mapy, publikacje dot. tylko poszczególnych krajów lub regionów. Przykładowo, mam z National Geographica mapę Ameryka Środkowa i kocham ją! Big Grin

W każdem razie (każdą razą) raczej nie stworzono jeszcze takiego kompleksowego atlasu, który ma wszystko świetne i nie zajmuje całej podłogi Tongue

Dobrze jest mieć porządne tablice geograficzne (ale nie tylko te tabelkowate spisy największych producentów pralek automatycznych), osobiście polecam tablice wyd. Park Edukacja. Nie ustrzegły się sporej liczby błędów, jednak nie umniejsza to wiele ich wartości. Możesz ich poszukać w antykwariacie. Ważne żeby były grube (są tylko do geogr. fizycznej - cienkie i do obu części geogr. - grube (sprawdź koniecznie!)). Swoje pierwsze [cienkie, biało zielone] zostawiłem w samolocie i teraz kupiłem w antykwariacie za marne 18zł grubaśne, takie czarno-białe i ładne. Polecam! Na swój sposób spełnia funkcje atlasu, ale to jest raczej inna forma. Dobra rzecz, niska cena.

A jeśli gotów jesteś się wykozstować - repetytorium geografia OPERONU - ok. 60zł. Zresztą wszystkie repetytoria OPERONU z nauk społecznych i przyrodniczych są... świetne i warte nawet jeszcze więlszej ceny.

Ale ogólnie chodziło przecież o atlasy Tongue

jak to mówią daltoniści: "życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne"

"bo całe życie jest funkcją"
07-12-2007 19:39
masa60 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
RE: dobry atlas
(29-11-2007 18:32)pawlowski napisał(a):  Witam, chcialbym kupic dosc dobry atlas geograficzny, w ktorym bedzie niemalze wszystko co jest przydatne do matury (rozsz) i do bardziej wnikliwej wiedzy geograf. Smile Czy istnieje taki ? Nie wiem Tongue (nie interseowalo mnie to do tej pory) bo korzystalem z atlasu wydawnictwa PPWK (gimnazjalny atlas geograficzny). Jak sie okazuje na takim "czyms" mozna sobie co najwyzej jesc obiad bo nic praktycznie tam nie ma, teraz przyszedl czas zeby to zmienic 8) . No i wlasnie mam do was pytanko: jaki atlas byscie polecali ???

Przejrzalem troche forum i wyszlo ze wydawnictwa Demart. Tylko teraz ktory ?? Gdyz maja ich kilka, bardzo obszernych i zapewne bardzo ciekawych.

Pomagajta Smile gdyz trzeba dobrze zainwestowac pieniadze 8)

The Most prestigous comprehensive atlas of the world (waga5.7 kg), nazewnictwo indywidualne dla każdego kraju...... super skale map......http://www.timesatlas.com/timesatlasrange/pages/AtlasDetail.aspx?IDNumber=63021
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2012 21:52 przez masa60. Edit Reason: )
06-06-2012 21:50
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: