Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy studiowanie geografii jest droższe niż innych kierunków?
Autor Wiadomość
agemdes Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
czy studiowanie geografii jest droższe niż innych kierunków?
Jak to jest z tymi praktykami, ile ich jest w ciągu roku? Ile kosztują? Ile trwają? Planując takie studia jakie koszty muszę uwzględnić?
Co się dzieje jak jest się chorym i się nie pojedzie na praktyki?

Pozdrawiam!

Pozdrawiam, agemdes
22-05-2006 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Studia geograficzne rzeczywicie kosztują. Najtańsze są tam, gdzie praktyki terenowe finansuje uczelnia, czyli w Warszawie, Toruniu, Sosnowcu i chyba Lublinie. Sam emu opłacasz jedynie jedzenie i przejazd (dużo osób dojeżdża stopem i taki sposób podróży gorąco polecam). Na pozostałych uczelniach dochodzi koszt zakwaterowania. Jeśli masz 3 tygodnie praktyk i za każdą noc musisz zapłacić 20 zł, to koszty mozesz sobie samemu policzyć. Do tego raczej nie uda Ci się wyjechać do pracy za granicę i zarobić, bo często zostaje mało czasu. Jak się jest chorym, czyli najczęściej połamanym, to odrabiasz praktyki za rok i nie ponosisz żadnych konsekwencji na uczelni.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
23-05-2006 00:43
toxic Offline
Uczeń

Ilość postów: 43

rzeczywiśćie te studia mogą się wydawać droższe, zważając na liczne zajęcia w terenie, ale dzięki temu ile bardziej satysfakcjonujące, naprawdę jak się jest te kilka dni w terenie zapomina się o bożym świecie.
przykład: za zbliżający się wyjazd tygodniowy w Tatry każda osoba musi zapłacić po 85 zł (opłata za lokum i autokar), czyli relatywnie niewiele, no ale należy także doliczyć pieniądze przeznaczone na inne wydatki (student nie wielbłąd Smile)

uciążliwe jest to też że w sposób pośredni wpływają na grubość portela studenckiego, chodzi o wakacyjne kkursy terenowe (np ja mam na początku września), z wyjazdu zagranicę raczej nici, pozostaje szukać tymczasowego zajęcia w ojczyźnie za dużą mniejszą kasę
08-06-2006 19:50
calipsa Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

porownujac to ile placa moi znajomi za swoje studia, to mysle ze ja nie place wiecej.. Studiuje wieczorowo geografie na UW. Jestem teraz na 3 roku. Co najbardziej denerwuje to to, ze dzienni nie placa np za wyjazdy terenowe, a my musimy.. :?

Pozdrawiam, calipsa
28-12-2006 18:01
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

ponieważ temat ile się płaci za mieszkanie/akademik/stancję i kosztów studiowania się przewijał na tym forum, a nie było zdaje się osobnego tematu?
to podstawiam link do artykułu traktującego o kosztach studiowania w miastach polskich z dzisiejszej Wyborczej.
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5...3-12-03-06

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
12-03-2008 14:33
marcinB Offline
Licealista

Ilość postów: 207

pewnie, że kosztują studia i to trochę pieniędzy, przynajmniej ze swojego doświadczenia wiem ile Smile co roku miałem 2 x praktyki a w niektórych latach 3 wyjazdy, za które sami płaciliśmy Smile ale oczywiście wszystko zależy od uczelni jak ma kasę do dokłada studentom Smile
12-03-2008 14:38
Shayla Offline
Licealista

Ilość postów: 132

Na UJ po pierwszym roku są terenówki generalnie w Krk i okolicach, więc koszty niewielkie, bo tylko przemieszczanie się. Na II r. jest wyjazd współfinansowany przez studentów. Zależnie od wybranych terenówek są różne koszta. Ja za Sudety płacę 151 zł.
Największe pieniądze zżera mieszkanie w Krk. Plus samo życie. No i oczywiście materiały, xera, papier, książki etc. etc.

Trzeba żyć naprawdę,
Żeby oszukać pędzący czas.
Pięknie żyć w zachwycie
Życie zdarza się raz.
12-03-2008 20:43
marcinB Offline
Licealista

Ilość postów: 207

Shayla masz rację poza praktykami to najwięcej kosztuje życie w Krk i oczywiściee kserowanie materiałów i ........ spotkania ze znajomymi na piwku SmileSmileSmileSmile
13-03-2008 13:49
franz Offline
Licealista

Ilość postów: 182

jeśli studiujesz geografię, to najwięcej wyniosą Cię praktyki właśnie (chyba że masz je bezpłatnie, zależy od uczelni). przykładowo, jako UG mamy na pierwszym roku tygodniowy wyjazd 'Polska Północna', który kosztuje 250 złotych, noclegi+autokar (ale można oczywiście załatwić sobie dofinansowanie z dziekanatu Wink ), do tego praktyki z geografii społeczno-ekonomicznej (nie znamy jeszcze formy tych zajęć) oraz tygodniowe praktyki z kartografii i topografii na stacji uniwersystetu na Kaszubach (gdzie koszty również ponoszą studenci, ale są one niskie) - łącznie około trzech tygodni wychodzi w terenie.

ponadto jeśli chodzi o pierwszy rok, to trzeba wliczyć jeszcze zakup sprzętu do kartografii, warto kupić od studentów II roku, bo to naprawdę może sporo kosztować (80-120 za komplet samych rapitografów); //wiekszość ćwiczeń opiera się na rysowaniu siatek zamiast uczenia się tego robić komputerowo. jest to: 1) archaiczne 2) nierozwojowe 3) zbyt czasostrawne Smile

poza tym ksero, ale nie przesadzajmy, to głównie kwestia rozejrzenia się za punktami 7 groszy/kartka.

on the sunday of life
29-03-2008 14:16
natalia1234 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8

Tak przeczytalam wasze posty i dochodze do wniosku ze studiowanie na uniwerku w łodzi jest najbardziej kosztowne w sensie praktyk,jestem na pierwszym roku i już w te wakacje cały lipiec nie ma mnie w domu. Moje praktyki rozpoczyna tygodniowy wyjazd w Sudety,za który rzecz jasna pełne koszty ponosi student tak ok.300zł. Następnie 5-cio dniowy pobyt w Dusznikach dojazd i zakwaterowanie na wlasny koszt, w sumie kolejne 250zł. A na zakończenie jeszcze 2 tygodnie praktyk w łodzi i okolicach a z tym wiąze sie jakies miejsce przetrwania,bo rzecz jasna z Łodzi nie jestem i tak "sumą sumarów" na praktyki musze mieć odlożone ok 1000zł. Tak wiec geografia jest bardzo fajna i przyjemna jednakże dość kosztowna :roll:

Pozdrawiam, natalia1234
23-04-2008 19:32
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8

Jeszcze 4 lata temu za przejazd w Sudety nie płaciliśmy nic :roll: a za bilety do Dusznik Zdrój zwracali nam kase :?
Co to teraz się dzieje na tych uniwerkach Sad

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
25-04-2008 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: