Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy geologia jest trudna?
Autor Wiadomość
ulagr Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Reputacja: 0

Zadaję to pytanie, bo zastanawiam się czy nie iść na geologię.. ale wszyscy mi mówią że jestem głupia bo to bardzo trudny kierunek, na którym jest więcej chemii niż geografii.. czy to prawda??

Pozdrawiam, ulagr
07-05-2007 11:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

powiem Ci za 3 lata jak zostanę inżynier geolog, albo za 5 lat jak będę magister geolog wink

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
07-05-2007 15:15
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8

no cóż...sam nie studiuję geologii, ale mam koleżankę, która tam jest i często opowiada o swoich studiach...jest na pierwszym roku i mówi, że największą zmorą jest właśnie chemia :? poza tym masz tam "trochę" roboty z hydrologią, a rozponawanie kamyków z czasem staje się ponoć automatyczne...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
07-05-2007 15:42
Leon Offline
Licealista

Ilość postów: 102

chemia jest super Big Grin tylko ciekawe w jakich aspektach jest na geologii; na pewno krystalografia - tego jestem raczej pewien, ale reszty to nie bardzo Smile

Sport to zdrowie. Zawodostwo to kalectwo.
07-05-2007 21:15
Jastina Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

hejka ja jestem na geografii Uj geologia juz za mna na nie było tak źle w sumie to jeden z przyjemniejszych i ciekawszych przedmiotów chemi troche jest ale wzory tak jak i kamyczki po czasie wchodza automatycznie... ale to napewno nie jest porównanie do kierunku geologii słyszałam ze nie jest lekko i trzeba sie trzymac rękami i nogami Smile

Oddycham wodą ,piję powietrze,śpię na chmurze...
07-05-2007 21:39
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

Chemia na AGH jest tylko w pierwszym semestrze. czyli przez pół roku. 2 godziny wykładów + 2 godziny laboratrium. na koniec egzamin.

Treść wykładów:Budowa materii: model atomu, liczby kwantowe. Układ okresowy: rozbudowa powłok elektronowych, pierwiastki przejściowe, własności fizyczne i chemiczne pierwiastków, prawo okresowości, promieniotwórczość. Wiązania chemiczne. Termodynamika chemiczna: pierwsza zasada termodynamiki, prawo zachowania masy i energii, prawo Hessa, II zasada termodynamiki, funkcje termodynamiczne. Równowaga chemiczna: reakcje odwracalne, prawo działania mas, dysocjacje elektrolityczne, ph, bufory, hydroliza soli, iloczyn rozpuszczalności. Typy reakcji chemicznych, reakcje łańcuchowe, reakcje redox. Elektrochemia: elektroliza, definicja elektrod, prawa Faradaya, ogniwa i akumulatory. Równowagi fazowe: reguła faz, diagram fazowy wody, układy dwu i wieloskładnikowe.

Treść ćwiczeń:
Klasyfikacja i ogólna charakterystyka związków nieorganicznych. Typy reakcji chemicznych. Równowaga chemiczna. Dysocjacja elektrolityczna. Roztwory buforowe. Hydroliza. Iloczyn rozpuszczalności. Amfoteryczność. Związki kompleksowe. Reakcja utleniania i redukcji. Analiza jakościowa. Wykrywanie kationów i anionów w otrzymanych próbkach.

oczywiście pomijam sytuację, kiedy ktoś wybiera specjalizację ze słowem "geochemia" w nazwie. wtedy oczywiście pojawia się ona w większej ilości w latach późniejszych.

wydaje mi się, że chemia w pierwszym semestrze wcale nie jest dużo bardziej poszerzona niż wiedza z liceum. przynajmniej pod kątem tematów - bo te są zapewne omawiane z dokładną pieczołowitością. wink

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
07-05-2007 21:56
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253
Reputacja: 5

Czytając treść wykładów to mogę powiedzieć, że nie ma w tym niczego ponad, co jest w liceum na rozszerzeniu. Wiem, bo zdaję chemię :)

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

08-05-2007 15:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16

Ech zazdroszczę Big Grin Zawsze chciałam studiowac geologię ale wtedy jej nie było na moim uniwerku

Pozdrawiam, Anula
08-05-2007 20:37
blanka Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14

A mi sie geologia srednio ciekawa wydaje, aczkolwiek na pewno najciekawsze sa praktykiSmile
21-11-2007 17:18
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!