Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co wybrać?
Autor Wiadomość
wviper Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Co wybrać?
Może w złym miejscu umieszczam ten post, ale ten dział wydaje się być najbliższy memu pytaniu. Stoję przed wyborem szkoły średniej, na pewno będzie to najbliższe LO, ale nie mogę się zdecydować mat-geo czy mat-fiz. Dla was zapewne jest to oczywiste, że mat-geo. Zastanawiam się już pod kątem studiów, bo jak pójdę na mat-fiz zapewne wybiorę politechnikę ETI, ale interesuje mnie również geografia. Co byście wy wybrali? Co do geografii to studia raczej pod kątem ekonomicznym.
01-10-2009 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5
RE: Co wybrać?
Wybierz to co chcesz studiować, o ile Ci się nie odwidzi. Geografię, możesz rozwijać obok, tych zainteresowań....

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
02-10-2009 10:53
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Wcale nie oczywiste że wszyscy wybraliby mat-geo. Ja jestem po mat-fizie i nie narzekam Big Grin Fakt, że mat-geo w mojej szkole to były takie niedobitki, co nie wiedziały gdzie iść, więc poziom klasy, bardzo niziutki... Ale moja szkoła była specyficzna. Ogólnie rzecz biorąc, geogarfię rozszerzoną łatwiej pochłonąć samemu niż rozszerzoną fizykę, a mat-fiz daje moim zdaniem szerokie możliwości. Poza tym na tym etapie na jakim jesteś, jeszcze może ci się odmienić wszystko 50 razy. Nie wiem do jakiej szkoły się wybierasz. Jacy tam są nauczyciele. Od nich zależy bardzo dużo. Ja np. w mat-fizie miałam wspaniałego nauczyciela geografii, w mat-geo już był kto inny i choć miałam niby geografię podstawową sądzę, że trafiłam lepiej. Nauczyciel potrafii albo zainteresować albo zniechęcić i to czasem porządnie, w moim przypadku chemia...

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
02-10-2009 15:21
AmeriKKKa Offline
Student

Ilość postów: 255
Reputacja: 2
ja bym tam wybrał Mat-Fiz Big Grin
Argumentacja: jak u Kaktusi Wink
Sam tak zrobiłem, ale wybór oczywiście należy do Ciebie. Mi było łatwiej wybrać, gdyż moja szkoła to tylko mat-fiz. Inny profil-inna szkoła. A tego nie chciałem Wink

When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle.
Then I realised God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness.
- Emo Philips
02-10-2009 17:45
erno1993 Offline
Licealista

Ilość postów: 100
Reputacja: 3
No wiesz to zależy wybrałem mat geo a mogłem na każdy iść, bo mi się tak podobało i na razie jakoś leci a jak źle mi będzie to zmienie najwyżej w drugiej klasie zmienie dużo osób w mojej obecnej szkole tak robi. Jestem w pierwszej klasie i dopiero zaczynam więc na razie taki trochu żółtodziób ze mnie ale widzę że narazie jedyny z piszących z mat geo więc wypowiem się na korzyść tego profilu Tongue

I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2009 18:21 przez erno1993. Edit Reason: )
02-10-2009 18:20
wolaj1991 Offline
Licealista

Ilość postów: 103
Reputacja: 0
czytam tak teraz ten temat i powiem swoje zdanie Tongue
było to juz 3 lata temu prawie
do szkoły złożyłem papiery na mat-fiz, ale trafiłem do klasy łączonej 7 osob mat-fiz, 23 mat geoTongue fizyk strasznie nie przypadł mi do gustu wiec swobodnie zmieniłem sobie profil na mat-geo i teraz tego troche załujeTongue co prawda było mniej kucia z fizy, ale terez przed matura załuje ze nie zdaje fizy, dobre studia no polibudzie i pewna praca, po matmie i geografii tez mozna znaleźc prace ale nie taka jak po mat fizieTongue

P.s. tak jak wcześniej KAKTUSIA mówiła dużą role odgrywa nauczyciel, mi akurat z gegry trafiła sie super pani profesor, przez co nie mam zadnych problemow z gegrąTongue

I love OGIN ;D
02-10-2009 21:07
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
na uczelnie ekonomiczną można dostać się z samą matmą na maturze. z samą matmą to można się teraz dostać właściwie na wszystko z wyj. AWF, polonistyki, filologii, i paru innych
a z samą geografią to już takiego wyboru nie ma.
inną kwestią jest: czy zdawać obydwa przedmioty na maturze - czy uczyć się na oba, czy tylko na jeden a dobrze ?

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
02-10-2009 21:56
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!