Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błedy w arkuszach 2006
Autor Wiadomość
draco Offline
Student

Ilość postów: 345
Reputacja: 0
Błedy w arkuszach 2006
Znalazłem po szybkim przejrzeniu dwa oczywiste błędy. Po pierwsze gęstość zaludnienia Kanady nie wynosi 1, ale 3 osoby/km2. Po drugie do grupy języków ugrofińskich nie zaliczono węgierskiego. Żenujące ! Czy znaleźliście inne błedy? I tak sie zastanawiam, co wspólnego z geografią ma otyłość w USA? To raczej wiedza o społeczeństwie w sensie dosłownym.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
09-05-2006 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
111beata11 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37

Dokladnie, wiekszosc pytan, wedlug mnie przynajmniej, bylo zbyt bardzo spoleczno-gospodarcza. Stawialam glownie na fizyczna, a tu byla w minimalnym stopniu, w ogole rozszerzona nie roznila sie niczym od podstawowej....

Pozdrawiam, Beata
09-05-2006 20:38
ma-_-da Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1

załważyliście, że ta matura wcale nie sprawdzała typowej wiedzy książkowej, ale była bardziej na kombinowanie??? na tym chyba najbardziej stracili ci, którzy się uczyli i poświęcili na przygotowanie dużo czasu, bo taką maturę można zdać z miejsca, pytanie tylko na ile ?

Pozdrawiam, ma-_-da
10-05-2006 18:46
draco Offline
Student

Przejrzałem arkusze maturalne i stwierdzam, że w porównaniu z olimpiadą, to zadania wcale nie były na kombinowanie. Daleko im do pytań o Afrykę z 2. etapu.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
10-05-2006 21:52
Rechciol Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7

A taka pani z jakiejś tam Głównej Komisji w Łodzi tłumaczyła mi, że matura sprawdza umiejętności, a Olimpiada - wiedzę. Muszę przyznać, że mnie np. nie pasują pytania w stylu "wymień 5 przyczyn", bo do 4 dochodzę zazwyczaj bez problemu, ale potem... Smile

Pozdrawiam, Rechciol
16-07-2006 12:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Rechciol, nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Nie pamiętam na olimpiadzie pytania o wymienienie 5 przyczyn itp. Z doświadczeń olimpijskich wynika, że nie trzeba mieć olbrzymiej wiedzy, aby zostać laureatem. Dużo lepiej wypadają osoby, które potrafią mysleć geograficznie i łączyć rózne informacje, aby uzyskać poprawną odpowiedź.

18-07-2006 11:11
Paolo Offline
Student

Ilość postów: 238

Rechciolowi chodziło zapewne o zadania maturalne, w ktorcyh czesto trafiają sie kwiatki: "Wymień cztery przyczyny...."
18-07-2006 17:11
Rechciol Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7

Przepraszam za brak precyzji wypowiedzi. "Wymień 4 przyczyny" to oczywiście schemat pytania maturalnego. Tymczasem słowa pani z komisji maturalnej przytoczyłem w kontekście dość ironicznym. Moje prywatne zdanie jest takie, że ogólnie geografia nie jest przedmiotem, do którego trzeba się bardzo dużo uczyć. Draco po prostu źle mnie zrozumiałeś

Pozdrawiam, Rechciol
20-07-2006 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!