Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BIOGEOGRAFIA
Autor Wiadomość
gabunia:) Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Reputacja: 0
BIOGEOGRAFIA
Będę zdawać rozszerzoną maturę z geografii i biologii.
Czy jest gdzieś kierunek biogeografia? Jak może być po takich studiach praca?
Albo, na co innego iść na studia?
Pomóżcie, potrzebuje pomysłów Rolleyes

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit by noe_83

Pozdrawiam, gabunia:)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2008 17:53 przez noe_83. Edit Reason: )
17-09-2008 16:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5
RE: BIOGEOGRAFIA
Może oceanografia przy takiej maturze?

Najlepiej poszukaj w informatorze studyjnym, np. Perspektywy.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2008 16:21 przez snaakee. Edit Reason: N/A)
17-09-2008 16:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Nieobecny

dzięki, będę to mieć też na uwadze, ale czekam tez na inne pomysły Tongue

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit by noe_83

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2008 18:03 przez noe_83. Edit Reason: )
17-09-2008 17:56
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
A może biometeorologia ?

tzn. wpływ zjawisk i procesów meteorologicznych na organizm człowieka (tak w WIELKIM skrócie)

Ale po 1. A jeśli już byś się na to zdecydowała, to najpierw czeka Cię przeprawa przez licencjat (goegrafia ogólna/fizyczna), a później (po 2) możesz pisać z tego pracę mgr.(w Kategrze Meteorologia i Klimatologia na specjalności Klimatologia i ochrona atmosfery) - tak bynajmniej jest na WNG UŁ

A praca po tym kierunku...cóż, może być ciężko ;( Może w jakimś uzdrowisku, bądź w urzędzie przy monitoringu i ochronie atmosfery..tylko hipotetyzuje.

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
17-09-2008 18:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Możesz chyba pójść na geografię na UW i tam spróbować specjalizacji na geoekologii - tam również zajmują się problematyką biogeograficzną...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
17-09-2008 18:18
Olivia Soprano Offline
Student

Ilość postów: 290
Reputacja: 1
Na UJ na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi są studia biologiczno - geograficzne (kier. biologia z geografią, tak się nazywa).
Jest też łączenie biologii z geologią (koleżanki mają licencjat z biologii, mgr piszą u geologów) nazwane "ochrona przyrody"
Pytanie ważne: czy wybierasz studia pod maturę (idę bo taką mam maturę) czy odwrotnie (zdaję taką maturę, bo tam chcę)? Dobrze zbadać wszystkie miejsca, gdzie możesz się dostać przy tym, co zdajesz Wink

NATO - NAprzód TOwarzysze
17-09-2008 20:00
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
studia biologiczno - geograficzne
są ciężkie i dużo osób żałuje po co jest ta biologia?

biologia + geografia
zdecydowanie ochrona środowiska, inżynieria środowiska, może biomineralogia - trzeba mieć wiedzę o minerałach i budowie człowieka

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
18-09-2008 00:21
Olivia Soprano Offline
Student

biomineralogia (apatyty są fajnnne!) zaczyna podchodzić pod biochemię, a w hardkorowniejszym wydaniu geologię/fizykę medyczną (tak, jest coś takiego jak "geologia medyczna", jest nawet coś takiego jak "geologia kryminalistyczna").
To, czy tu jest geografia, pomijam, ale czy są takie studia i czy chcą na nich matury z geografii?
Chyba że mówisz Carenzo o GGiOSiu na którym się nie znam...
No bo inż środ - to się rozumie.

18-09-2008 11:46
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10
wszystko zależy komu się podobają jakie działy w geografii, mnie podobały się na lekcjach w szkole zagadnienia z geomorfologii i geologii.

jeżeli dla kogoś geografia jest fajna bardziej w kierunku społecznym, np. kogoś ciekawią ludzie, jaki maja kolor skóry, jaką religię wyznają - ciężko go namawiać do minerałów i ciągnąć w stronę chemii.

oczywiście że miałam na myśli Wydział GGIOŚ, kierunek geologia - specjalizowanie się w minerałach. a stąd już niedaleko, jak kogoś w biologii interesuje budowa człowieka do badania przyczyn chorób pod względem mineralogicznym. do osiągnięcia w tej dziedzinie jest wiele.

być może osoba pytająca fascynuje się bardziej roślinkami, czy zwierzątkami. wtedy też można proponować nawet paleontologię, rozpoznawanie skamieniałości ..

ponieważ zarówno biologia jak i geografia traktuje w bardzo szerokim stopniu o rozmaitych zagadnieniach, myślę że w temacie tym autorka oczekuje na razie różnych nawet luźno związanych kierunków, na które dostanie się zarówno z geografią jak i biologią.

na wydział GGIOŚ http://www.geol.agh.edu.pl/ggios/index.p...ion=glowna dostaniesz się i z tym i z tym (wybierzesz lepszy wynik). myślę, że warto też abyś rozważyła inne przyrodnicze kierunki, które w nazwie niekoniecznie mają słowa geografia, czy biologia. często lepiej studiować coś konkretniejszego.

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2008 13:37 przez carenza. Edit Reason: )
18-09-2008 13:37
ewa13a Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
ja polecam ochronę środowiska, żałuje teraz sama że na to nie poszłam. Mam tylko nadzieje że na studiach magisterskich trafią się jakieś sensowne specjalizację. Zastanawiam się co może być lepsze czy z ochroną środowiska czy też z gospodarką przestrzenną?? a co do inżynierii środowiska to podobno dość ciężki kierunek oczywiście tylko tak słyszałam.

Pozdrawiam, ewa13a
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-09-2008 22:07 przez luca. Edit Reason: )
18-09-2008 21:52
Nieobecny

Dzięki wszystkim, którzy biorę udział w odp. na pytankaWink
Teraz wszystko wyjaśniam, jestem w 2 klasie liceum i mam poszerzone przedmioty biologie i geografie. Bardzo lubię się uczyć tych przedmiotów:
z bioli faktycznie lubię o zwierzątkach i roślinkach Tongue (jak to już ktoś nadmienił), o człowieku też bez problemów się uczę, ale największa moja wadą- nie trawię chemii cry
z gegry- uwielbiam g. fizyczną(geologię szczególnie, meteorologie mniej), społ-ekonomiczna też jakoś ujdzie, ale to nie jest już takie ciekawe Rolleyes

Maturę będę zdawać poszerzoną i z biologii i geografii, poza tym mieszkam na Śląsku i wolałabym studiować gdzieś blisko, myślałam o biologii /geografii na UŚ, ale te kierunki takie sobie...dlatego szukam możliwości.
Poza tym szukam takich studiów, po których znajdę pracę, dlatego np. ochrona środowiska mało mnie interesuje, bo wielu moich znajomych po tym kierunku nie ma pracy...Rolleyes

Dlatego też liczę na waszą pomoc i inwencje twórcza, serdecznie pozdrawiam lol
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
edit by noe_83

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2008 09:43 przez noe_83. Edit Reason: )
20-09-2008 15:31
Myron Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 82
proponuje zapoznac sie z ofertą uniwersytetu wiejsko-miejskiego w Olsztynie (uwm.edu.pl).
mają tam duzo kierunkow bio-geo, szczegolnie na wydziale ksztaltowania srodowiska.
27-09-2008 14:23
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
gabunia wolałaby "studiować gdzieś blisko"...Olsztyn zatem raczej odpada...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
27-09-2008 14:57
Nieobecny

(27-09-2008 14:57)arrturro napisał(a):  gabunia wolałaby "studiować gdzieś blisko"...Olsztyn zatem raczej odpada...

Właśnie nie uśmiecha mi się Olsztyn. ale z góry dzięki z propozycjeTongue
Weszłam na ta stronkę i w sumie nie ma tak źle.
Czekam na więcej intencji, serdecznie pozdrawiam wszystkich!Big Grin

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-09-2008 16:56 przez gabunia:). Edit Reason: )
30-09-2008 16:55
Olivia Soprano Offline
Student

04-10-2008 19:05
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: