Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antyreklama
Autor Wiadomość
Amant Wszech Czasów Offline
Uczeń

Ilość postów: 30
Reputacja: 0
Antyreklama
Tutaj wpisujcie dzieła których nie polecacie twisted .

Pozdrawiam, Amant Wszech Czasów
22-08-2006 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
brzosa Offline
Uczeń

Ilość postów: 46

Geologia Dynamiczna dla Geografów A Mizerski

Pozdrawiam, brzosa
03-10-2006 13:49
sledziu Offline
Licealista

Ilość postów: 114

to przecież,książka napisana w bardzo przystępnym języku...krótko,zwięźle i na temat....no fakt może i nie ma kolorowych rysunków...ale to książka nie do liceum..

Pozdrawiam, sledziu
18-11-2006 20:57
tomnak Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 24

brzosa napisał(a):A Mizerski
chyba Włodzimierz Mizerski ;];] jakby co!!! To bardzo sympatyczny człowiek. Także jego książki są napisane językiem typowo naukowym więc chyba dlatego tobie to nie siadło.

Pozdrawiam, tomnak
19-11-2006 11:44
brzosa Offline
Uczeń

oj przestańcie, przepraszam za pomyłke, W.Mizerski.

Wg.książka ta nie nadaje się w ogóle. Tym samym nie była polecana przez wykładowców.
Po pierwsze ,brakuje wiele informacji,pojęć
Po drugie książka posiada błedne informacje
Po trzecie, często przestarzałe wiadomości
...
Dział odnośnie Lodowców jest dobrze opracowany,
Na Uwr ucząc się z Mizerskiego do Egzaminu nie przynosiło większych korzyści, przeważnie kończyło się to poprawką.
Pozdrawiam, i przypominam, że post ten ,jest odnośnie nie polecanych pozycji literatury, więc przepraszam jeżeli kogoś uraziłem stwierdzeniem związanym z książki Pana Mizerskiego ,ale poprostu na UWr ona się nie sprawdza. A stwierdzenia ,że została ona napisana "językiem typowo naukowym" i dlatego też nie przypadła mi do gustu prosze zachować dla siebie.

Pozdrawiam, brzosa
20-11-2006 11:54
s2nto Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15

brzosa napisał(a):oj przestańcie, przepraszam za pomyłke, W.Mizerski.

Wg.książka ta nie nadaje się w ogóle. Tym samym nie była polecana przez wykładowców.
Po pierwsze ,brakuje wiele informacji,pojęć
Po drugie książka posiada błedne informacje
Po trzecie, często przestarzałe wiadomości

Nikt Cię tutaj o nic nie osądza. Ale czy mógłbyś wymienić jakieś przykłady odnośnie Twoich powyższych 3 teorii na temat tej książki?

Veni, Vidi, Vici
20-11-2006 13:12
brzosa Offline
Uczeń

witam, postaram się uzasadnić w najbliższym czasie ,jeżeli go choć troszke znajde.
Pozdrawiam

Pozdrawiam, brzosa
21-11-2006 00:57
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

To ja wyręczę kolegę. Porównajcie sobie książki Mizerskiego z podręcznikami z lat 70-tych, np. Geologią regionalna Polski Ewy Stupnickiej. Mizerski zrobił skróty z błędami, a niektóre zdania są przepisane prawie słowo w słowo. Na UW jak się ktoś przyznał na egzaminie, że uczył się z Mizerskiego, to go prof. Marcinowski ochrzaniał i odsyłał do poprawki. Cóż sam Mizerski dostał z tego egzaminu 3+

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
23-11-2006 06:47
brzosa Offline
Uczeń

witam,
Dobrze powiedziane panie Draco. Moi wykładowcy twierdzili ,że w języku Polskim nie ma żadnej książki ,która to w tej chwili nadaje się do tego przedmiotu.

Chciałbym pokazać błedy, nieścisłości oraz braki ,o których to wspominałem wyżej, lecz będe musiał na tym posiedzieć troche ,a w chwili obecnej brak na takowe działania czasu. Na początku następnego tygodnia ,postaram się ukazać, o czym tutaj cały czas mowa.Choć nie jestem pewien czy właśnie bez książek ,o których wspomina dracco uda mi się tego dokonać.

Pozdrawiam, brzosa
24-11-2006 12:06
brzosa Offline
Uczeń

witam, wkońcu jestem.
Skumulowałem moce i spróbuje coś napisać wzgledem tematu,

temat Plutonizm.

Ok. Brak opisu ,jak powstaje ognisko magmowe czyli warunki wytapiania magm.
Intruzje są opisane, tylko np. brakuje czynników umożliwiających intruzje, jak warunki tensyjne itp.
mało o rożnicowaniu magmy (konwekcje) itp.
Procesy pomagmowe wogóle nie opisane, tępo stygniecia intruzji także. Strfy endo i egzo kontaktowe także całkowicie pominięte, oraz pojęcie Ciosu.
Głebokości intruzji także nie przedstawione, chodzi mi o podział
subwulkaniczna ok. 1km
hipabysalna ok.10km
mezo abysalna 20km
abysalna dalej...
Nie wiem czy temp. powstawania magm się zgadzają. Ale i tak jest to pojęcie teoretyczne ,więc darujemy.
Przydałyby się jakieś przykłady ze świata odnośnie intruzji.

i chyba na tym jednym podrozdzialem zakończe mój wywód poniważ braków i nie ścisłości można by było doszukać się tysięcy...
Poprostu książka jest nie polecana, nie tylko przezemnie ,ale przedewszystkim przez Doktorów i Profesorów Geologii.
Pan Draco przedstawił problem od strony przyczynowej tychże niescisłości/braków, zaś z moje strony przykłady. Książka nie zawiera pełengo zakresu informacji, Zagadnienia omówione zbyt ogólnie. Geograf powinnien mieć większe pojęcie na temat procesów wewnętrznych.
Pozdrawiam.

Pozdrawiam, brzosa
29-11-2006 00:03
draco Offline
Student

Ilość postów: 345

Mój ulubiony błąd z Mizerskiego: Geologia Polski dla geografów s. 13: "...i powstania nowego kontynentu Laurazji (zwanego też Laurusią)." Akurat to nie jest to samo, bo Laurusia składa się z Laurencji, Baltiki i Awalonii zaś Laurusia także z Syberii i Kazachstanii.
Polecam porównanie opisów Obniżenia Podlaskiego z obu książek.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
29-11-2006 02:03
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: