Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
am... co by nie było- LITOSFERA
Autor Wiadomość
eisis12 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
am... co by nie było- LITOSFERA
Witam, Wink
Jestem tu nowa, ale mam nadzieję, że wybór tego fora, okaże się trafnymWink.
Czy ktoś może byłby na tyle fajny i mądry i znałby odpowiedź na moje 3 pytania... szukałam w necie...nie znalazłam, więc pomyślałam, że forum i ludzie to ostatnia szansa.

1. Jakie surowce mineralne występują w skałach prekambryjskich platform kontynentalnych?

2.Wyjaśnij dlaczego skorupa ziemska jest młodsza od kontynentalnej.

3.Przeanalizuj rozmieszczenie złóż różnych surowców na świecie i przypisz je do kompleksu osadowego lub krystalicznego.

Liczę na kogoś geniusz;p
29-11-2010 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
RE: am... co by nie było- LITOSFERA
Poszukaj w podręczniku / repetytorium / w necie genezy surowców mineralnych. Okaże się, że maja one taka samą genezę jak skały. mamy wiec surowce pochodzenia magmowego, osadowego, czy metamorficznego. Skały prekambryjskie to najstarsze skały na Ziemi - są to głównie skały magmowe i metamorficzne dlatego takie typy surowców bedą tutaj występować np złoża magnetytu, chromu, platyny i tytanu, złoża żelaza, cynku, miedzi, żyły kruszcowe: złota, miedzi, żelaza, srebra, rtęci, ołowiu, arsenu.
Chodziło na pewno o skorupę oceaniczna a nie ziemską. Poszukaj materiału o tektonice płyt litosfery
Porównaj mapę geologia-tektonika z mapą rozmieszczenia złóż mineralnych (jakikolwiek atlas szkolny). Możesz też porównywac mapy poszczególnych kontynentów w atlasie. Surowce krystaliczne będą występować w obrębie tarcz krystalicznych

Pozdrawiam, Anula
30-11-2010 00:19
eisis12 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
RE: am... co by nie było- LITOSFERA
O rany! Dziękuję Ci serdecznie, Smile Będę szukać, mam nadzieję, że coś znajdę, aczkolwiek myślę, że te podpowiedzi bardzo się przydadzą.
Jasne, chodziło o oceaniczną ;p człowiek z roztargnienia czasem głupoty wypisuje ;p.

Jeszcze raz dziękuję, GeniuszuSmile
03-12-2010 17:11
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: