Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5 tygodni do matury. Co najważniejsze ?
Autor Wiadomość
kaczy93 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 9
Reputacja: 0
5 tygodni do matury. Co najważniejsze ?
Witam, otóż tak jak w tytule do matury z geografii pozostało trochę ponad 5 tygodni. Zdaję geografię rozszerzoną, w tym roku jej nie mam a w poprzednich dwóch ta geografia na lekcjach wyglądała katastrofalnie. Musiałem sam nadrabiać z Vademecum Operonu i powiem szczerze słabo mi to wyszło chyba. Przerobiłem niby system przyrodniczy Ziemi (tj ok połowę Vademecum), ale gdy przychodzi co do czego i trzeba napisać maturę niewiele pamiętam i wychodzi mi ok 40-55%. Przyznam, że zadowalałby mnie wynik ok 65-70% dopiero albo i więcej stąd moje pytanie. Oprócz oczywiście wszystkich wzorów i obliczeń bo te są zawsze czego jeszcze mogę się spodziewać ? Oczywiście mam zamiar przeczytać jeszcze drugą połowę książki tj. geo społ-ekonom. i geografię Polski ponadto chcę powtórzyć wszsystko z vademecum GREGA. Co jeszcze może być na co się nastawić tak by nie zmarnować tych 5 tygodni. I jak myślicie jest szansa na te 70% ?
04-04-2012 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika
bartek_s1992 Offline
Student

Ilość postów: 293
RE: 5 tygodni do matury. Co najważniejsze ?
Konflikty zbrojne, terytoria zależne i niesamodzielne, obliczenia dotyczące czasów strefowych, miejscowych, urzędowych, górowania słońca i obliczania współrzędnych geograficznych, organizacje międzynarodowe i kraje do których należą...jest mnóstwo zgadnień...
04-04-2012 15:36
Artysta Offline
Licealista

Ilość postów: 116
Według mnie sama nauka vademecum z Operonu na pamięć nie jest wystarczająca. Ja rozpocząłem naukę z powtórkami z vademecum od lutego, ale po miesiącu 50% z tego nie pamiętałem. Miesiąc temu kupiłem zestaw zadań maturalnych z wydawnictwa Omega i tak jak przerabiam codziennie po kilka zadań uważam, że dzięki tym zadaniom więcej rzeczy pozostaje mi w głowie, aniżeli dzięki samemu vademecum. Tak więc polecam najpierw naukę vademecum, a potem uzupełnianie wiedzy poprzez robienie zadań z danego działu. Chciałbym maturę rozszerzoną z geografii napisać na 90%.
04-04-2012 17:10
damian93547 Offline
Licealista

Ilość postów: 166
po przerobieniu wielu arkuszy wydaje mi sie ze na kazdej maturze sa procesy endo i egzogeniczne. chodzi mi tu glownie o podanie np.
egzaracja- i trzeba podac czynnik czyli w tym przypadku lodowiec .
mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi
za tydzien mam probna mature z gegry. Sad

oby wyszla mi mniej wiecej tak samo jak ta z operonu

od jutra wolne i zaczynam nauke, bo jak narazie nie bylo w ogole czasu: tylko matma , polski angol stale sprawdziany
04-04-2012 17:13
kaczy93 Offline
Nieobecny

Testów Omegi nie kupowałem, bo uważałem, że mogę sobie drukowałem te arkusze oficjalne. Ponadto mam Testy i Arkusze z Operonu 2011, ale uważam, że są trochę za bardzo szczegółowe i przez to trochę trudne. W każdym razie jak Ty uczysz się z tych testów ? Rozwiązujesz i jak czegoś nie wiesz sprawdzasz czy jak ?
04-04-2012 17:14
ewunia13410029 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 55
Hej Smile Podziwiam Was, że się uczycie. Ja bez nauki zazwyczaj nałapię 65-75%. Też zdaję rozszerzenie, a lekcje, no cóż pozostawiają wiele do życzenia. Zostało 30 dni a my przerobiliśmy raptem 4 arkusze tj. matury próbne, które zaliczamy na oceny.
04-04-2012 18:13
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Zdecydowanie polecam naukę opartą na przyswajaniu wiadomości, a następnie ich sprawdzaniu.
Mogą do tego posłużyć arkusze z lat ubiegłych albo jakiś zbiór zadań (dyskusja o zbiorach w przyklejonym wątku).

Pozdrawiam!
04-04-2012 18:20
Artysta Offline
Licealista

(04-04-2012 17:14)kaczy93 napisał(a):  Testów Omegi nie kupowałem, bo uważałem, że mogę sobie drukowałem te arkusze oficjalne. Ponadto mam Testy i Arkusze z Operonu 2011, ale uważam, że są trochę za bardzo szczegółowe i przez to trochę trudne. W każdym razie jak Ty uczysz się z tych testów ? Rozwiązujesz i jak czegoś nie wiesz sprawdzasz czy jak ?

Ja najpierw powtarzam dany dział z vademecum np. przemysł, a potem rozwiązuję zadania z Omegi z matur próbnych i majowych. Zadania te zostały posegregowane działami. Jak czegoś nie wiem, to wracam do vademecum, albo sprawdzam z tyłu ksiązki jaką podali odpowiedz. I tak uczę się na błędach i to najlepsza forma nauki, aby najdłużej utkwiły pewne rzeczy w pamięci. Zresztą wiele zadań jest na jedno kopyto, jak tak widzę z danego działu zadania z matur z poprzednich lat dochodzę do wniosku, że każde zadanie jest w pewien sposób powiązane i wiele jest bardzo podobnych na maturach z poprzednich matur kilka lat do tyłu.
04-04-2012 18:44
kaczy93 Offline
Nieobecny

W książce Omegi arkusze są poukładane działami ? Myślałem, że to po prostu arkusze z ubiegłych lat tak jak był plus mapki...
05-04-2012 15:28
bartek_s1992 Offline
Student

Ja zrobiłem już wszystkie arkusze z książki omegi. Jest tam kilka arkuszy z lat ubiegłych (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz kilka arkuszy autorskich Tomasza Kozioła. w sumie jest ich 13. (osobno podstawowy i osobno rozszerzony)
05-04-2012 16:00
Artysta Offline
Licealista

Ja mam książkę z Omegi arkusze maturalne, które będę dopiero przerabiał, ale jest też książka z Omegi zbiór zadań maturalnych, które są poukładane według działów z matur nie tylko majowych, ale także próbnych, jest też kilka zadań autorskich. Po przerobieniu książki będę robił zestawy maturalne. Polecam, o wiele więcej wiedzy człowiek przyswoi robiąc zadania, aniżeli ucząć się czegoś na pamięć.
05-04-2012 19:31
kaczy93 Offline
Nieobecny

Czyli mówicie co, kupować te zadania maturalne z Omegi ? Zdążę chyba trochę do matury rozwiązać ? Warto ?
06-04-2012 13:09
bols93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 79
Ja mam Omege 2008r.
PWN -Kop zrobiłem prawie cały
No i najwiecej sie ucze z lo4poznan. Tam sa maturane zadania. Widac, ze czesto sie powtarzaja te zadanka Smile
06-04-2012 14:08
bartek_s1992 Offline
Student

Ja Omegę przerobiłem w niecałe 2 tygodnie. Codziennie robiłem po 2 arkusze (podstawowy i rozszerzony) więc spokojnie zdążysz. Ale to zajmuje dużo czasu. Mi np dziennie schodziło około 3 a nawet więcej godzin nad geografią
06-04-2012 14:23
kaczy93 Offline
Nieobecny

Ale mówisz o tej Omedze z zadaniami a nie arkuszami, tak ?
06-04-2012 14:53
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!